Jako, że oboje mamy awersję do zgromadzeń publicznych …a zwłaszcza pochodów. Postanowiliśmy obchodzić 100-lecie niepodległości odrobinkę inaczej. Zrobiliśmy coś małego, wręcz drobnego. Niemniej coś bardziej  pozytywnego niż odpalenie racy i narobienie brunatnego dymu. 

Gdy tylko pojawiło się ogłoszenie schroniska pod Legionowem, że poszukują fotografa który zrobi zdjęcia psom do adopcji, nie zastanawialiśmy  się ani sekundy. Po kilku chwilach było juz wiadomo, co robimy w świąteczną niedzielę.

ogon, adopcja, psa

Po wejściu, do schroniska, człowiek od razu dostaje “strzał”.

Nikt przy zdrowych zmysłach, nie przejdzie obojętnie wobec tego co widzi i czuje. Schronisko wygląda jak miejsce gdzie każda złotówka inwestowana jest w głodne brzuchy zbyt wielu podopiecznych. Brakuje wszystkiego poza energią wolontariuszy, którzy na codzień dbają o psy.

ogon, adopcja, psa

Niesamowite jest to, ile szczegółów o każdym z psów, potrafią opowiedzieć ludzie, którzy dbają o czworonogi.

Wiem, wiem każdy z nas może opowiadać o pupilu godzinami. Niemniej zazwyczaj mamy jednego psa. Tutaj na każdego wolontariusza przypada sektor. W każdym jest kilkanaście klatek. W każdej klatce dwa machające ogony. O każdym usłyszeliśmy mini historię. Jak trafił do schroniska. Co lubi, czego się boi, ewentualnie czego przy psiaku nie robić.

ogon, adopcja, psa

Nie pamiętamy imion psów, bo robiliśmy zdjęcia kilkudziesięciu czworonogom poszukującym domu. Nas zaskoczyło, to że żaden z tych psów nie wykazał nawet odrobiny agresji. Każdy człowiek jest witany jak okazja do chwilki radości. Oczywiście była rezerwa, było ostrożne obchodzenie nas dookoła. Niemniej prędzej czy później jakiś wilgotny nos przytulał się do dłoni w oczekiwaniu na drapanie za uchem.

ogon, adopcja, psa

Psów jest mnóstwo. Każdy czeka na stałego “głaskacza”. Po co kupować psa u hodowcy, skoro można zaadaptować ze schroniska?

Ludzie, którzy zajmują się psiakami na codzień, doradzą który pies nadaje się do jakich warunków. Opowiedzą o zaletach i przewidywanych problemach. Dzięki temu będziecie znać je od razu, nie będzie trzeba odkrywać ich samemu. Największym bonusem jest zapewne bezwzględna wierność. Takie sponiewierane psy potrafią docenić najmniejszy kąt w mieszkaniu i kochać nas za niego do samego końca.

ogon, adopcja, psa

Gdziekolwiek mieszkacie, na pewno macie  jakieś schronisko blisko Was. Jeśli mieszkacie blisko Legionowa, pod Warszawą, to  tu możecie skontaktować się z opiekunami Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie. Rozejrzyjcie się po Waszych domach i mieszkaniach. Włochate szczęście na pewno da się gdzieś zmieścić 😉

ogon, adopcja, psa

Skomentuj