Zacznę od tego, skąd się wzięła nazwa na mój blog

Otóż uwielbiam pić kawę. Poranek bez kawy jest dla mnie stracony… koniec, kropka. Uwielbiam też jeździć, poznawać, siedzieć w lesie, nad jeziorem. No właśnie…im dalej od cywilizacji tym lepiej. No a jak nie ma cywilizacji, to zazwyczaj nie ma kawy, a często nie ma również szans aby ją samemu zrobić. Kamper jest więc dla mnie sposobem, aby mieć wszystko: aktywne wakacje i kawę. To po prostu mój sposób na kawę w lesie, czy też w krzakach 😉

Dla kogo kamper jest dobrym pomysłem?

Popatrzmy na to w nieco uporządkowany sposób. Dzięki temu prostemu zestawieniu mamy 4 różne sposoby spędzania czasu. Każdy z nich jest dobry, ale różnią się zasadniczo:

infografika, dla kogo kamper

kwadrat 1 – to osoby, które jadą na wakacje z biurem podróży. Skrajne przypadki, to hotel all-inclusive i leżenie z drinkiem nad basenem. Zero wychodzenia poza mury hotelu – bo niby po co?

kwadrat 2 – to osoby, które uwielbiają spędzać czas na działce. Skrajne przypadki biorą po prostu koc i kładą się na trawniku w parku. Blisko jest wszystko – oto motto tej grupy.

kwadrat 3 – to wszędobylskie “owsiki”. Będą drałować godzinami po bezdrożach i szlakach i spać po schroniskach, byle tylko zobaczyć coś czego do tej pory nie widzieli. W opcji skrajnej wybierają namiot i śpią gdzie popadnie – byle do przodu.

kwadrat 4 – tu jest kamper. Dzięki niemu ja mam swoją kawę a ty możesz mieć wszystko czego potrzebujesz: wygodne łóżko [z własną pościelą]/ prysznic/ toaletę/ lodówkę/ schłodzonego szmpana/ swoje kubeczki/ ulubioną patelnię/ rower/ sanki/ dzieci/ psa/ kota/ złotą rybkę pewno też …cokolwiek potrzebujesz, tam gdzie potrzebujesz.

W zależności od tego jaki model kampera będziemy rozważać może być to rozwiązanie dobre dla tych, którzy znudzili się animatorem i tłumami nad basenem. Chcą po prostu trochę pojeździć utrzymując poziom luksusu i wygody. Możemy też wybrać model, który będzie dobry dla wędrowców, którzy już nie mają ochoty/ sił dźwigać cały dzień plecaka, zwłaszcza jeśli planują 3 miesięczną wyprawę przez mongolskie stepy.
“Beżowa plama” na wykresie pokazuje możliwe kombinacje dwóch czynników: komfortu i możliwości terenowych pojazdów. W zależności od tego jak bardzo oba czynniki są dla Ciebie ważne powinieneś wybrać inny model pojazdu.

No dobra a jak wygląda skrajny przypadek tego kwadratu? O tym, oraz o poszczególnych typach kamperów napiszę w kolejnych postach.

Skomentuj