Po wczorajszych harcach z zorzą postanowiliśmy zrobić dzień kąpieli i odpoczynku. Ciepłe źródła na Islandii są przecież powszechnie znaną atrakcją…

 
Ciepłe źródła występują w zasadzie wszędzie. Cała wyspa ma wulkaniczne pochodzenie. Część wulkanów jest wciąż aktywna. W rezultacie w każdym miejscu na wyspie można korzystać z ciepłej wody, który wybija prosto z ziemi. Co prawda miewa ona podejrzany zamapach zbuków, ale przecież nikt nie będzie marudził jak za darmo płynie ciepły strumień. W wielu miejscach powstają baseny, do których można podjechać bezpośrednio samochodem. Można nawet powiedzieć, że w każdej wsi jest coś takiego. Tym razem postanowiliśmy skorzystać z dzikiego miejsca. Trzeba do niego wspiąć się jakieś 4 km po ścieżce w górach. Dzikość polegać miała na tym, że kąpiel odbywa się bezpośrednio w strumieniu, który płynie sobie spokojnie w górach… i paruje.

ciepłe źródła islandia
Nagroda za wędrówkę to kosmiczne widoki i…mhmm nie najcieplejsza woda.

Niestety zanim się o tym przekonaliśmy z ufnością wpakowaliśmy się do niej w strojach kąpielowych.

ciepłe źródła islandia

Zmyliły nas wcześniejsze doświadczenia i spora ilość osób moczących się w strumieniu. Dodatkowo mijaliśmy po drodze wrzące strumienie i gotujące się błoto. Nie spodziewaliśmy się więc zimnej zasadzki 😉 Co tu dużo gadać miny mieliśmy mocno nieszczęśliwe i dylemat. Wychodzić czy nie. W wodzie było co prawda zimno… ale po wyjściu było jeszcze zimniej.

Tu się nie kąpaliśmy, problemem nie jest podejrzany kolor tylko temperatura bliska 80*C

Aby się ogrzać śmignęliśmy więc do drugiego miejsca, niebieskiej laguny.

Jest to jedna z największych atrakcji całej Islandii. Po pierwsze znajduje się blisko stolicy, więc jest ułatwiony dostęp. Po drugie dziwaczny kolor przyciąga jak magnes. Po trzecie rozmach z jakim zrobiono całość robi wrażenie. Tak naprawdę jest to zbiornik wody będącej odpadem przemysłowym. Fakt ten nie był problemem dla takiej ilości ludzi, że w ogóle nie udało nam się tam dostać ;(

ciepłe źródła islandia
To nasz ostatni post z Islandii, ale na pewno będziemy tu jeszcze wrzucać foty, których jest mnóstwo a będzie jeszcze więcej gdy wywołamy negatywy.
ciepłe źródła islandia

Skomentuj